164. Donald Baechler, Red abstract

Objektsbeskrivning
DONALD BAECHLER
USA, född 1956
Red abstract with standing figure
Monogramsignerad och daterad DB -95. Gouache, gips och collage på papper, 115 x 90 cm.
PROVENIENS
Galerie Kyoko Chirathivat, Bangkok