12. Helena Blomqvist, Woman with Ravens

Droit de suite

Objektsbeskrivning
HELENA BLOMQVIST
född 1975
Woman with Ravens
Signerad och numrerad på baksidan Helena Blomqvist 2005, 4/5. C-print på plexi, 120 x 100 cm.
Ur serien "The dark planet"
PROVENIENS
Knäpper+Baumgarten Gallery, Stockholm
LITTERATUR
Helena Blomqvist, The dark planet, Stockholm 2006, bild 16