3. Marie-Louise Ekman, Den konstälskande människan

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MARIE-LOUISE EKMAN
född 1944
Den konstälskande människan
Signerad och daterad ML De Geer Bergenstråhle 1981. Gouache på siden med av konstnären bemålad ram, totalt 37 x 28 cm.
PROVENIENS
Galleri Hylteberga, Skurup