4. Georges Noël, Formes et Rythmes

Droit de suite

Objektsbeskrivning
GEORGES NOËL
Frankrike 1924-2010
Formes et Rythmes
Signerad och daterad Georges Noël 1965. Blandteknik, olja, sand, collage på papper uppfäst på duk, 113 x 145 cm.
Signed and dated. Mixed media, oil, sand, collage on paper supported on canvas.
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare i Paris 1966-67