175. Jan Bocan, fåtöljer 1 par, 1972

Objektsbeskrivning
JAN BOCAN, fåtöljer 1 par, formgivna för den Tjeckoslovakiska ambasaden i Stockholm 1972, karmarna i jakarande sits och rygg i brunt konstläder, höjd 75 cm; mindre bruksslitage
PROVENIENS
Tjeckoslovakiska ambasaden Stockholm.