17. Gerwald Rockenschaub, Ohne titel

Droit de suite

Objektsbeskrivning
GERWALD ROCKENSCHAUB
Tyskland, född 1952
Ohne titel
4 delar. Samtliga monogramsignerade och daterade -86 på baksidorna. Blandteknik på duk fäst på pannå och monterat i bemålade träramar, vardera 14 x 14 cm.
4 parts. Each signed with monogramme and dated. Mixed media on canvas supported on panel and mounted in painted wooden frames.
(4)