12. Juliaõ Sarmento, Estratégia de Sobrevivencia

Droit de suite

Objektsbeskrivning
JULIAÕ SARMENTO
Portugal, född 1948
Estratégia de Sobrevivencia
Signerad, daterad och numrerad på baksidan Juliaõ Sarmento 1989, #336. Blandteknik på papper, 140 x 97,5 cm.
Signed, dated and numbered verso. Mixed media on paper.