7. Arne Jacobsen, "Grand Prix", stolar, 4 st.

Objektsbeskrivning
ARNE JACOBSEN, "Grand Prix ", stolar, 4 st., Fritz Hansen, Danmark 1968 och 1972, formgivna 1955, modellnummer 4130, teak, märkta FH MADE IN DENMARK 0868, 7206 BY FRITZ HANSEN, höjd 78 cm; smärre fanerskador