404. Gunnar Smoliansky, Stockholm 1978 (Sergels torg)

Droit de suite

Objektsbeskrivning
GUNNAR SMOLIANSKY
född 1933
Stockholm 1978 (Sergels torg)
Signerad och daterad på baksidan Gunnar Smoliansky 1978. Gelatinsilverfotografi, 16,5 x 25,5 cm. Vintage.
LITTERATUR: Gunnar Smoliansky: One Picture at a Time, Steidl 2008, avbildad sidan 181