78. EMIL HEILBORN, 1900-2003, Glödhett - Sandvikens

Droit de suite

Objektsbeskrivning
EMIL HEILBORN
1900-2003
Glödhett - Sandvikens Jernverks AB
Signerad Emil Heilborn samt stämplad på baksidan. Gelatinsilverfotografi, 22,5 x 16 cm. Vintage.
Utförd under mitten av 1930-talet