72. HANS HAMMARSKIÖLD, född 1925, Olle Bonniér med

Droit de suite

Objektsbeskrivning
HANS HAMMARSKIÖLD
född 1925
Olle Bonniér med målningen Pling 1967
Signerad och daterad på baksidan Hans Hammarskiöld 1967/85. Gelatinsilverfotografi, 34,5 x 26 cm. Edition 20 ex.
LITTERATUR: Fotografiska Museet: Hans Hammarskiöld - Subjektivt sett, 1993, avbildad sidan 12