384. MIKAEL FAGERLUND, född 1955, Red Blue, Red, Blue

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MIKAEL FAGERLUND
född 1955
Red Blue, Red, Blue - Triptyk
Signerade och daterade på baksidorna Mikael Fagerlund -95. Vinyl på MDF med reliefverkan, 50 x 40 x 12 cm vardera.
PROVENIENS: Galleri Ahnlund, Umeå
LITTERATUR: Mikael Blomqvist: Mikael Fagerlund, Uddevalla 1997, avbildad sidan 94-95