312. MARIANNE LINDBERG DE GEER, född 1946, Jag tänker

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MARIANNE LINDBERG DE GEER
född 1946
Jag tänker på mig själv U.L.
Signerad och daterad på baksidan MLDG 2000. Olja på duk, 135 x 170 cm.
PROVENIENS: Andréhn-Schiptjenko, Stockholm 2002

Ändringar
Målningen felvänd i den tryckta katalogen, den skall vara stående.