186. RHONDA ZWILLINGER, USA född 1950, Birgitte

Objektsbeskrivning
RHONDA ZWILLINGER
USA född 1950
Birgitte Bardot - Rita Hayworth
Signerad och daterad R. Zwillinger 1983. Olja på pannå, ram med applikationer, 70 x 130 cm.
Signed and dated. Oil on panel.
PROVENIENS: Galleri Engström, Stockholm