184. RON GORCHOV, USA född 1930, Untitled #11

Objektsbeskrivning
RON GORCHOV
USA född 1930
Untitled #11
Signerad på baksidan Ron Gorchov #11. Blandteknik på papier-maché monterad i plexibox, totalt 76 x 66 x 20 cm.
PROVENIENS: Fabian Carlsson Gallery, Göteborg