183. SOL LEWITT, USA 1928-2007, Objekt - kub

Objektsbeskrivning
SOL LEWITT
USA 1928-2007
Objekt - kub
Signerad och daterad Lewitt -84. Vitlackerad metall, 8 x 8 x 8 cm.
Signed and dated. Painted metal.
PROVENIENS: Galleria Bonomo Diffusione Arte, Bari