179. LENA CRONQVIST, född 1938, Flicka i blått med

Droit de suite

Objektsbeskrivning
LENA CRONQVIST
född 1938
Flicka i blått med mamma
Signerad och daterad på baksidan Lena Cronqvist 1998. Olja på duk, 50,5 x 46 cm.
PROVENIENS: Tricia Collins Contemporary Art, New York