152. OLAV CHRISTOPHER JENSSEN, Norge född 1954

Droit de suite

Objektsbeskrivning
OLAV CHRISTOPHER JENSSEN
Norge född 1954
SommarPalindrome
Signerad och daterad på baksidan Olav Christopher Jenssen 24 Juli 2000. Akvarell och olja på duk, 30 x 40 cm.
Signed and dated verso. Watercolour and oil on canvas.
PROVENIENS
Galleri Arnstedt & Kullgren, Båstad 2000