149. ASTRID SVANGREN, född 1972, Utan titel, Signerad

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ASTRID SVANGREN
född 1972
Utan titel
Signerad och daterad Astrid Svangren 2004. Färgpenna på ritfilm, 70 x 71 cm.
PROVENIENS
Bo Siesjö, Lund
LITTERATUR
Nordiska Akvarellmuseet: Astrid Svangren - att översätta, 2007, avbildad sidan 51
Sophie Allgårdh & Estelle af Malmborg, Svensk konst nu - 85 konstnärer födda efter 1960, Stockholm 2004, avbildad